Gå til indhold
FORSIDEN | LÆS OP | REN TEKST | PRINT | SITEMAP |
 Sydvestjysk SygehusTil Region SyddanmarkTil forsiden

Operationsafsnittet

Afsnitsledelse for operationsafsnittet

Operation, sygeplejefagligt: Afdelingssygeplejerske vakant
Telefon 
 

Anæstesi, sygeplejefagligt: Afdelingssygeplejerske Jette Slinkert
Telefon 7918 2641
Mail jette.slinkert@rsyd.dk

 

Anæstesi, lægefagligt: Specialeansvarlig overlæge Tina Habes
Mail tina.habes@rsyd.dk

 

Operationsafsnit, sygeplejefagligt for alle specialer:
Afdelingssygeplejerske Winnie L. Kristoffersen

mail Winnie.Lodberg.Kristoffersen@rsyd.dk 

 

Finsensgade 35
6700 Esbjerg

Fax: 79 18 26 55

Send sikker e-mail til Afdeling for Operation og Anæstesiologi via borger.dk.
Se mere om at sende sikker digital post til sygehuset her.

 ______________________________________________________

Ortopædkirurgiske og Øre- næse- hals operationer
 

Lægefagligt anæstesiologisk ansvar for ortopædi
overlæge Peter Joachim Kuhne-Qvist & Rasmus Berthelsen
Telefon 7918 3363
Mail peter.joachim.kuhne-qvist@rsyd.dk
Mail rasmus.gymose.berthelsen@rsyd.dk


Lægefagligt anæstesiologisk ansvar øre-, næse- og halskirurgi
Anæstesiologisk overlæge Rasmus Berthelsen
Telefon 7918 2645
Mail rasmus.gymose.berthelsen@rsyd.dk


Sygeplejefaglig koordinator for operation Anette Jensen
Telefon 7918 2785
Mail Anette.Jensen3@rsyd.dk

 

Sygeplejefaglig koordinator for anæstesi 
Telefon 7918 5642
 

____________________________________________________

Parenkymkirurgiske & Gynækologiske/Obstestriske operationer

Lægefagligt anæstesiologisk ansvar for parenkymkirurgi
Overlæge Sanja Francisti og overlæge Christian Jeppesen
Telefon 7918 2645
Mail sanja.francisti@rsyd.dk

Mail Christian.Jeppesen@rsyd.dk

 

Lægefagligt anæstesiologisk ansvar for gynækologi og obstetrik
overlæge Neel Walløe
Telefon 7918 2645
Mail neel.walloee@rsyd.dk

 

Sygeplejefaglig koordinator for operation Lone Fischer
Telefon 7918 2315
Mail Lone.Fischer@rsyd.dk

_____________________________________________________

Operationer i Grindsted
 

Læs mere om Anæstesi, Operation og Opvågning Grindsted

Senest fagligt revideret: 01-01-2019



Siden er sidst opdateret 22-1-2019



Sydvestjysk Sygehus | Finsensgade 35, 6700 Esbjerg | Tlf. 7918 2000 | www.sydvestjysksygehus.dk